Projeler

Merhaba Pazartesi haftanın en kötü gününü en keyifli günü haline getirmeyi amaçlayan bir iletişim ve tasarım ofisi. Burada her profosyonel bireyin kendi alanında yönetici olduğu bir çalışma yapımız var. Geliştirdiğimiz butik projelerin tüm detaylarıyla size özel olmasını sağlıyoruz. Her ayrıntı önemli, her iş ciddi. Çünkü işimizi seviyoruz.

 

Logolar

Elle tutulmaz, gözle görülmez "marka" kavramının başlangıç noktası strateji, ikinci noktası ise ona ait imgeler. Yüzü aşkın firmaya hazırladığımız logo, logotype ve amblemler her biri kendine özgü dünyası ile algımızda yer buluyor. Aşağıda logo sunumumuza gözatabilir, beğendiklerinizi bize yazabilirsiniz. Keyifli seyirler.

361 Derece Bireysel ve Kurumsal Psikolojik Danışmanlık

361 Derece Bağdat Caddesi merkezli bireylere ve kurumlara danışmanlık hizmeti veren butik bir klinik. Kurucusu Psikolog Sertan Bey'in 361 derece bir bakış açısı var. Biz de bu iletişim ihtiyacını karşılayacak 361 derece bir tanıtım çalışması yaptık. Çünkü görüneni değil, ardındakini arıyoruz.

Arçelik

Pazarlama Deneyimi Departmanı ile birlikte yürüttüğümüz; kullanıcı deneyimi için hazırladığımız konsept çalışmalar, yaratıcı fikirler ve kurum içi iletişim çalışmalarını sürdürüyoruz. Kampanya geliştirme ve uzun vadeli kurumsal devamlık projelerinde iş birliği içerisinde çalışıyoruz.

Akıl Fikir İşleri

Akıl Fikir İşleri müşterileri için yaratıcı, yalın, eğlenceli ve kayda değer iletişim çözümleri üretiyor. Şirketlerin departmanı gibi çalışıyor, onlarla bütünlük sağlıyor. Bir marka, yaratıcısının karakteri ile nasıl bütünleşiyorsa AFİ'nin enerjisi de turuncu ile ifade buldu. Kurumsal kimliğe yansıyan ve mekan tasarımında tekrarlanan koridorları kaplayan turuncu, her gün yaratmak ve üretmek için hazır bir şekilde masaya oturmanın temsilcisi. Biz sevdik, onlar da sevdi.

Antre, Mimarlık ve Mekan Çözümleri

Antre; banka ve global firmaların, İstanbul'un gözde semtlerindeki konsept şube ve mağazalarını tasarlayarak hayata geçiren bir mimarlık ve tasarım firması. Kurum kimliğinin ve iletişim stratejisinin yeniden yaratılması isteğiyle bize gelen firma, yöneticilerinden tüm çalışanlarına kadar bize yansıyan pozitif enerjisiyle projemizin çıkış kaynağı oldu. Tasarım ve mekan çözümleriyle müşterilerine daima artı değer katan genç ve yenilikçi bir ekibe sahip olan Antre için tek yapmamız gereken bu enerjiden esinlenmek oldu.

And Action

Arya OSGB

Arya, başlıca iş sağlığı ve güvenliği alanlarında, mühendislik hizmetleri, iş güvenliği ekipmanları, danışmanlık hizmetleri veren, sertifika programları ile mesleki eğitimler sağlayan sektörün önemli firmalarından biridir. Ayrıca süreli yayın ve yayıncılık alanlarında aktif faaliyet yürütüyor. Kurumsal kimlik tasarımını yenileyerek oluşturduğumuz temeller ile birlikte 2013 yılından bu yana Arya OSGB'nin iletişim çalışmalarını birlikte yürütüyoruz.

Borusan, Kolaypark App

Borusan Ar-ge birimi ve Bontesoft tarafından geliştirilen Kolaypark mobil uygulamasının kullanıcı deneyimi ve arayüz tasarımını üstlendik. Yolda ve trafikte zamana karşı mücadele edenler için uygulamanın da kolay, basit ve anlaşılır olması gerekiyordu. En kısa yolları bulmak için en iyi ux sürüş tekniklerimizden faydalandık.

Bullseye Worldwide

Çalıştığımız kurumun dinamiklerini zamanla anlarız. Bir kurumda yeni olmanın acemiliğini hepimiz yaşamışızdır. İş akış şeklini, çalışma arkadaşlarımızın görevlerini, çalışma ortamının imkanlarını öğrenmek epey bir zaman gerektirir. Bullseye Worldwide bünyesinde çalışmaya başlayanlar için hazırladığımız bu kılavuz; kurumun kültürünü, alışkanlıklarını ve marka ruhunun inceliklerini, yeni katılan çalışma arkadaşlarına bir çırpıda anlatan eğlenceli ve renkli bir yol arkadaşı.

Çap Teknoloji, Yazılım ve Donanım Geliştirme

Kuruluş dönemi oldukça geçmişe dayanan tecrübeli ve köklü bir firma olan Çap Teknoloji, yerel ve uluslararası hizmet veren bir yazılım ve donanım firması. Güncelliğini yitiren eski marka imajının yenilenmesi için bize başvurduklarında derinlemesine bir toplantı süreciyle beraber markaya dair her birimin yeniden ele alınması kararlaştırdık. Köklü bir teknoloji firmasının ayakları nasıl yere sağlam basıyorsa, görsel iletişimine de bunu yansıttık.

Ditospace

"İhtiyaca en uygun alanı keşfedip kiralamanın hızlı ve kolay yolu" temasında, çalışma alanı kiralama projelerinin Türkiye'de öncülüğünü yapıyor Ditospace. Mekanlar ile profesyonellerin bir araya geldiği portalın kurum kimliği ve iletişim dünyasını "işim her yerde" sloganı ile "nokta"ya indirgeyerek inşaa ettik. Özellikle kullanıcı deneyimi tasarlama ve proje arayüzü aşamalarında detaylara inmekten büyük keyif aldık.

DPL

Genç ve yenilikçi bir firma, DPL lojistik ve taşımacılık alanında faaliyet gösteriyor. Tanıştığımız ilk anda hissettiklerimize doğru oranda, karşılıklı geliştirdiğimiz proje süreci ile yenilikçi, genç ve pozitif olacak fakat ağırbaşlı ve ayakları yere sağlam basan bir kurumsal yapı algısı oluşturacak marka kimliğini tasarladık ve uyguladık. Mekan grafikleri, web sitesi, kurumsal kimlik materyalleri ve tanıtım mecralarındaki tüm bütünsel iletişim elemanlarıyla birlikte DPL güçlü bir etki yaratıyor.

Düğün Filmi Merkezi /GMK 2015 Başarı Ödülü

Hayatın en güzel anlarından biri olan evlilik ve düğün sürecini, eğlenceli ve güzel kılacak şekilde ölümsüzleştiriyor Düğün Filmi Merkezi. Genç, dinamik ve eğlenceli kadrosu yapımlarında özellikle dramatik sahneleri eliyor, keyifli ve mutlu anları daima ön plana çıkarıyor. Biz de projemizde bütün hüznü geride bıraktık, DFM'nin pozitif enerjisini öne çıkardık; mutlu bir birliktelik oldu ve projemiz GMK 2015'te logo tasarımı dalında başarı ödülü aldı.

Eastern Sunrise Film

Yeryüzündeki ilk nefesimizin, bugünkü varlığımızın şahididir hikayeler. Biz kendimizi hiçbirinden ayrı tutmuyoruz. Tarihin ilk günüyle başlayan, dünyanın herhangi bir yerinde hayat bulan milyonlarcasının gün yüzüne çıkmak için bizi beklediğini biliyoruz. Hepsinin yakından takipçisiyiz. Onları dinliyoruz, onları izliyoruz, onları konuşuyoruz... Her nefes alışımızda, toprağa her basışımızda, güneşin her doğuşunda, daha fazlasıyla tanışıyoruz. Ve şu an size parlak bir tanesini anlatabilmek için, güneşin ilk görüldüğü yerden, doğudan yükseliyoruz. Eastern Sunrise felsefesini güneşin ve bilginin doğumundan alıyor, bizde bu felsefeyi görünür hale getirdik.

Ekogündem.com | İş, Ekonomi ve Finans Medya Şirketi

Ekonominin nabzını tutan yepyeni bir portal; sektörel haberleri, uzmanları, video içerikleri ve galerileri ile Ekogündem.com yayın hayatına başlarken görsel iletişim altyapısını birlikte oluşturduk. İçerikleri her zaman birinci kaynaktan ulaştıran portal için "doğrudan doğruya ekonomi" sloganını kullandık. Ayakları yere sağlam basan statik duruşu ve gündemin hızını yakalamayı ifade eden dinamik duruşu birleştirdik.

ES Film

Es film yaratıcı fikirlere yön veren, iz bırakacak bağımsız projelere imza atan bir yapım şirketi. Filinta dizisiyle Osmanlı polisiye tarzını Türkiye'ye tanıtmış, Osmanlı Hukuk Sistemi’ni genç kuşaklarla aktarmıştır. Kurum kimliğini güçlü bir ortaklığı, insana verdiği değeri ve fikri büyütme potansiyelini aktarabileceğimiz bir yapıda oluşturduk. İyi fikirleri görmek yetmez, anlamak, büyütmek ve gerekliliklerini en iyi imkanlarla karşılamak gerek. Bunu kurum kimliğine yansıtmak önceliğimiz oldu.

Fame Medya / TV

Fulyadent

Fulyadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yeni kimliği ile güveni ve hijyeni ön planda tutuyor. Aynı zamanda doktor-hasta yakınlığına da vurgu yapmak istedik. Çünkü sağlıklı bir iletişim ve güler yüzlü bir karşılama birleşimi her zaman etkilidir.

Kartal Neşriyat

Kartal Neşriyat, Galeri Kartal’ın 30 yıllık yayıncılık tarihinin ve bunu oluşturan eserlerin, Mayıs 2015’te sergilendiği bir arşiv çalışmasıdır. Kuruluşundan bu yana kolektif fikirlerin birleşerek ortaya çıkarttıkları yüzlerce yayının sergilendiği ve ilk fikirlerin nasıl filizlendiğini’nin anlatıldığı bir tarih anmasıdır. Kartal Neşriyat bugün ortaya çıkan güçlü fikirlerin geçmişten bugüne nasıl taşındığının hikayesidir. Merhaba Pazartesi olarak yayının süreli veya süresiz değil, kalıcı olduğunu ve fikirlerin geleceğe şekil değiştirerek nasıl taşıdığını anlattığımız bir sergi konsepti hazırladık.

GOOD Ad Lab

Hesapöder, Restaurant Ödeme Sistemi Mobil Uygulaması

Gelişen mobil uygulama alışkanlıklarıyla birlikte bir süre sonra yemek kartlarının yerini alacak olan Hesapöder, düşük faiz oranıyla işletmelerin hızlı bir şekilde tercihi oluyor. Kullanıcı deneyimi açısından bir çok yeni kullanım özelliği getiren uygulama anlık bütçe yönetimi sağlıyor. "Kasa" ve "Kullanıcı" olmak üzere etkileşimli iki uygulamadan oluşan Hesapöder karekod yaratarak mobilden mobile kolay ödeme sağlıyor. Biz de Merhaba Pazartesi olarak branding, Ux/Ui ve yaratıcı yönetim sürecinde mutfaktaki bütün hünerimizi ortaya koyduk.

Hayatımın evi TVC

HKM Hidrolik Kırıcı Makine

Yakında...

İstanbul Tiryaki, Faruk Malhan Koleksiyon Çay Bardağı

Çayın lezzeti bardağında belli olur, cam ne kadar berrak, bardak ne kadar ince belli ve dengeliyse içilen çay da muhabbette o kadar güzel olur. İstanbul Tiryaki serisi bardağın ruhunu koruyarak, şeklini günümüze uyumlu hale getirdi. Kısa sürede sevildi ve günlük hayatımıza girdi. Alışkanlıklarımızı değiştirmedi, alışkanlıklarımızı güzelleştirdi. Bu bardağı anlatmak, sunmak ve yapımındaki ince düşünceyi aktarmak en öncelikli hedefimiz oldu. Ürün logosunu ve ambalajını bardağın kendisinden, sadeliğinden ve zamansızlığından esinlenerek oluşturduk. Afiyet olsun.

Mardin Şehri Yazı Karakteri Tasarımı

Şehirler bizden önce var olmadı, her şehrin bir başlangıcı ve bitişi oldu. Bazı şehirlerin ise sonsuza uzanan bir serüveni vardır. Yok olup tarih olamayanlar da yaşayanlar kadar fazladır. Şehirlerin şansı kendi kaderlerini belirler. Güzellikleri aktarılır fakat onu yaşatmak birlikte düşünmenin sonucuyla olur. Suretsiz bırakılmamalı sonsuzluğa uzanan Mardin. Göz görmeli, kulak duymalı, kalp hissetmeli. Şehir eski olamaz, şehrin yapıları eski olur içinde yaşayan insan şimdidedir ve bu şimdi anlatılmalıdır. Mardin bilinmeli, Mardin yazılmalı ve Mardin okunmalıdır. Mardini anlatacak harfler, sayılar ve semboller kendinden olmalıdır. Tıpkı tarih boyunca ürettiği düşünce, mimari, sanat ve yaşam tarzı gibi. Mardin serüveni yazılmaya devam ediyor...

Mucizen, Doğuma Hazırlık ve Doulalık

İki genç uzman Gamze Oruç ve Deniz Karabıyık tarafından kurulan Mucizen; doğuma hazırlık eğitimleri ve doulalık desteği alanlarda hizmetler sunuyor. Ele aldığımız marka geliştirme sürecinde isim, slogan, kurumsal kimlik tasarımı, mekan grafikleri ve web projesiyle iletişim bütünlüğünü sağlayarak firmanın naif karakteriyle özdeşleştirdik.

Nurol GYO

Nurol GYO Türkiye’nin üretimde attığı ilk adımlardan itibaren varlığını ülkenin varlığıyla bütünleştirmiş, marka algısını yıllar içinde güçlendirerek konut, altyapı ve ticari alan inşaatında göstermiş olduğu istikrarlı başarı sayesinde bugün yaşam alanları konusunda tüketicinin değerini kazanmıştır. Bütünsel iletişimin önemini kavrayan markalar uzun vadede varlığını koruyarak üretimine sağlıklı bir şekilde devam edecektir. Biz markanın lansman filminin satış ofisindeki koltuğun rengiyle, katalog tasarımı ile bina tasarımlarımızın bağının olması gerektiğine inanıyoruz. Her şeyin aynı görünmesini değil aynı hissettirmesini istiyoruz. 
En önemli şey en pahalı olandır düşüncesine değil, bütünsel olanın algısına inanıyoruz bu yüzden NurolGYO için gerekli olan Marka görsel kimliğinin tüm elamanlarını başarılı ve hedefe uygun şekilde ilerlemesini sağlıyoruz. Oluşturduğumuz görsel kimliğin bütünsel olarak markaya yerleşmesini hedefleyerek basılı görsel iletişimin sürekliliğini sağlıyoruz.

Plakçı

Plak sevgimiz dokusundaki çiziklerde gizli. Tüm plak severler ile ortak duygumuzu paylaşmak için tutkumuzu görsel tasarıma aktardık ve Plakçı markasını birlikte inşa ettik.

Retrospective Yazı Karakteri Tasarımı

Dekoratif bir font olan Retrospective yazı karakterini 50'li yılların ruhuyla bugünün motorsiklet restorasyon kültürünü birleştirerek görsel tasarım unsuru olarak kullanılmak üzere geliştirdik. Makine üzerinde, mekanda ve basılı materyallerde başlık fontu olarak kullanımı oldukça elverişli fontu Dafont ve Behance üzerinden ücretsiz kullanıma açarak dünya genelinde yüz binin üzerinde tasarımcı ile buluşmasını sağladık.

Robotat Surf Band

Robotat, ilk olarak Rockabilly ve Surf Müzik temelleri ile 1995 yılında İstanbulda, Rumblefish adıyla doğdu. 8 yıl boyunca Surf Müziğini yaşattı, geliştirdi ve Türkiye Rock N Roll tarihinde önemli bir yere sahip oldu. Rumblefish Devrim Salgut'la beraber orjinal kadrosuyla 2003 yılına kadar müzik hayatın sürdürdü. Grup dağıldıktan sonra Devrim Rock N Rollun başka bir alanında tutkusunu korumaya devam etti. Motorsikleti ve kültürünü İstanbuldaki klasik motorsiklet restorasyonu yaptığı atölyesinde yaşattı ve bu alanda hayat verdiği eski motorsikletleri yol ve rüzgarla buluşturarak bu alanda özgün bir yere sahip oldu. Kendisi için yeniden yarattığı BMW R 60/6 model klasik motorsikletine Robotat ismiyle şahsiyet ve karakter kazandırıp bugün Türkiyede eşi benzeri olmayan bir ruha ve orijinaliteye dönüştürdü. Devrim Rumblefish ruhunu yeniden canlandırmak ve bunu motor kültürünüde yansıtıp Robotat Surf Band adıyla bugün Rockn Roll hayranlarının karşısına çıkıyor.

Sabancı Üniversitesi, Uluslararası Enerji Forumu Raporu

Seyyar Sesler Fanzin

Seyyar Sesler bir fanzindir ve süresiz olarak yayınlanır. İnternet yayını değildir, sadece basılı malzemede var olur. 2010 yılından beri çıkmaya devam etmektedir. İngilizcesi yoktur. Her sayının bir konusu vardır. Seyyar Sesler metinsel içeriğin görsel içerikle birleştiği bir fanzindir. Her sayı aynı kağıt cinsinden hazırlanır ve aynı ölçülerde basılır. İstanbul temelli bir fanzindir, basıldıktan sonra Türkiye’nin çeşitli illerine posta ile gönderilir.

S-Leader Satış Otomasyon Sistemi App

S-Leader, kullanım kolaylığı ile diğerlerine fark yaratmak için tasarlandı. Çok fazla veriyi sadeleştirerek oranize eder. Bir çok modülü içinde barındırarak, ayrı ayrı programların yaptığı işi tek başına yapar.

Talaria Dance Shoes

Talaria yıllarca en iyi tango ayakkabılarını üretti ve tango ile bilindi. Bugün, kuruluş vizyonu doğrultusunda geldiği noktada dans ile yaşayanlara, tüm stillerde ayakkabı sağlayan bir marka. Ancak dansın ruhuna girerek doğru iletişim çözümü üretebileceğimizi biliyoruz. Talaria'yı seviyoruz, işimizi keyifli yapan da bu.

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı

Türkiye ve Azerbaycan’ın iş birliğiyle ortaya çıkan bu dev proje ile Avrupa’nın ve Türkiye’nin doğalgaz ihtiyacının karşılanması, bunun yanı sıra bölgede gaz çeşitliliğinin sağlanması hedefleniyor. Uluslararası enerji köprüsü olan TANAP projesi yeni web arayüz tasarımı ile yayında.

Tekstil Tasarımcıları Derneği

Genç tasarımcılar ve öğrencilere ulaşmayı hedefleyen Tekstil Tasarımcıları Derneği için genç ve dinamik bir iletişim stratejisi oluşturduk ve görsel kimliğini bu ruha uygun olarak yeniledik. Konferans, panel ve sergiler ile tasarımcıları bir araya getiren dernek süreli yayınları ile Türkiye tekstil sektörüne katkıda bulunmayı hedefliyor.

THY Blogbook

Akıl Fikir İşleri’nin THY için hazırlamış olduğu İstanbul Flow Motion tanıtım filmi için yerli ve yabancı 40 Blogger İstanbulu yazdı bizde World Tourism Forum 2016 Global Meeting anısına Türk Hava Yolları için Blogbook'u hazırladık.

Transcender Le Corps, Gözde Can Köroğlu Paris Sergisi

Sanatçı Gözde Can Köroğlu bronza biçim veriyor, onları eşsiz birer sanat ürününe dönüştürüyor. Biz de bir heykelin iki boyuta indirgendiğinde nasıl kütlesinin hissedileceği üzerine düşündük ve sonuç olarak sergi sırasında çok beğenilen iletişim materyallerini ve sergi kataloğunu tasarladık. Sergi kataloğunu ellinize aldığınızda heykelin kendisini elinize aldığınızı hissetmenizi sağlamak, serginin de başarısının bir parçası oldu.

Türkiye İş Bankası

İnovasyon Birimi ile sürdüğümüz iş birliği çerçevesinde; dijital ve basılı iletişim faaliyetlerine çözümler üretiyoruz. Etkinlik tasarımı, mailing, banner, sosyal medya iletişimi, afiş, ilan, poster, dergi, rapor, sunum tasarımı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Ziraat Bankası Kurumsal İkon Çalışması

 

Sizin için ne yapabiliriz?

Mesajınız alınmıştır. En kısa zamanda iletişime geçeceğiz. Yeni bir mesaj göndermek için sayfayı yenileyiniz.